https://chechilas.com/b/photoshop-background-change

تغییر بک گراند در فتوشاپ کمتر از 5 دقیقه

1401/05/26 16:21:22

یکی از کاربردی ترین چیزهایی که در برنامه های ادیت تصاویر مورد استفاده قرار می گیرد، تغییر بک گراند در فتوشاپ است. به این ترتیب می توانید تصاویری زیباتر، خلاقانه و بسیار دیدنی از عکس هایی که نیاز دارید، بسازید. در این مطلب می خواهیم ساده ترین روش عوض کردن تصویر پس زمینه از صفر تا صد را با هم یاد بگیریم. پس با ما همراه باشید.

حذف پس زمینه تصویر در فتوشاپ برای مبتدی ها

قبل از اینکه بخواهید تصویری را جایگزین عکس اصلی پس زمینه خود کنید، نیاز دارید تا در فتوشاپ یاد بگیرید چگونه تصویر بک گراند را حذف کنید؟

این کار یکی از ایتدایی ترین چیزهاییست که باید در این نرم افزار بدانید. حذف پس زمینه تا حد زیادی به نوع تصویر بستگی دارد. مثلاً اگر تصویر پشت زمینه حالت یکدست داشته باشد و خیلی پیچیده و چند رنگی نباشد، به آسانی با چند کلیک می توانید آن را حذف کنید.

1. حذف تصاویر 1 یا 2 رنگی بک گراند در فتوشاپ

اگر می خواهید کل رنگ پس زمینه را که خیلی پیچیده نیست به یک رنگ ثابت و مشخصی تبدیل کنید تا راحت تر بتوانید حذف را انجام دهید، از منوی select، گزینه color Range را انتخاب کنید تا به کمک ابزار قطره چکان، رنگ مورد نظرتان را از روی تصویر انتخاب کنید و تمام بک گراند را به یک رنگ تغییر دهید.

نکته: اگر رنگی که انتخاب کرده اید، بخشی از رنگ سوژه اصلی تصویر شما باشد، آن ناحیه هم در هنگام حذف شدن پک می شود. پس به این نکته توجه داشته باشید.

بعد از زدن دکمه Ok، قسمت هایی از بک گراند انتخاب می شود و به صورت نقطه چین درمی آیند. تنها کافیست با زدن کلید Delete از کیبورد، آن را حذف کنید. بعد از این مرحله سوژه اصلی تصویر شما آماده است تا آن را به هر عکس و پس زمینه ای که می خواهید، منتقل کنید.

حذف تصاویر بک گراند

2. حذف تصاویری یک تکه از بک گراند و سوژه اصلی

این روش را تنها در 1 دقیقه می توانید انجام دهید! فقط کافیست از بخش ابزارها که معمولاً در سمت چپ فتوشاپ قرار دارند، گزینه چوب جادویی یا Magic Wand Tool را انتخاب کنید و بر روی بخشی از پس زمینه تصویر کلیک کنید. با این کار خود به خود تصویر بک گراند انتخاب شده و می توانید با زدن کلید Delete آن را به راحتی حذف کنید.

3. حذف بخشی از تصویر بک گراند در فتوشاپ

اگر نیاز دارید تا فقط بخشی از تصویر بک گراند را حذف کنید، با کلیک راست کردن بر روی ابزار Magic Wand Tool می توانید به Quick Selection Tool برسید. با زدن موس بر روی قسمت مورد نظر خود، می توانید همان ناحیه را فقط حذف کنید. البته این امکان هم وجود دارد که درگ کردن موس، بخشی از قسمت های کناری تصویر پس زمینه را نیز انتخاب و بعد حذف کنید.

با این 3 روش به راحتی می توانید تصاویر پس زمینه خود را در فتوشاپ حذف کنید و بعد به سراغ تغییر بک گراند در فتوشاپ بروید.

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ 2022 فقط با یک کلیک

اگر از نسخه فتوشاپ 2022 استفاده کنید، خیلی راحت تر از آنچه که فکرش را می کنید می توانید تصویر پس زمینه را حذف کرده و با عکس جدید جایگزین کنید. این کار را از بخش Propreties و قسمت remove background انجام دهید. اگر properties را ندارید، آن را از منوی windows پیدا کرده و ظاهر کنید.

با زدن حذف بک گراند، در عرض 1 ثانیه میبینید که سوژه شما انتخاب و پس زمینه حذف می شود، به همین راحتی!!!!

حذف بک گراند تصویر بدون فتوشاپ!

شاید سیستمی که با آن کار می کنید، توانایی نصب و استفاده از فتوشاپ 2022 را نداشته باشد! اما نگران نباشید. شما می توانید با مراجعه به سایت ریموو، عکس مورد نظرتان را آپلود کرده و در عرض چند ثانیه بک گراند تصویرتان را حذف کنید. این روش راحت ترین کاری است که همه افراد حتی با گوشی موبایل خود هم می توانند انجام دهند.

آموزش حرفه ای تغییر بک گراند در فتوشاپ

حتماً تصاویر فتوشاپی افرادی را دیده اید که در مکان های معروفی مثل برج ایفل یا آبشار نیاگارا هستند در حالیکه یکبار هم به این کشورها سفر نکرده اند! این کار به لطف فتوشاپ اتفاق می افتد. اگر می خواهید سوژه مورد نظرتان را به یک تصویر دیگر منتقل کنید اما تضاد رنگ و کیفیتی نداشته باشد، ادامه این بخش را از دست ندهید.

1. ابتدا عکس پس زمینه و عکس سوژه مورد نظرتان را داخل فتوشاپ باز کنید.

2. از منوی select قسمت subject را کلیک کنید تا سوژه مورد نظرتان انتخاب شود.

3. برای بهتر شدن این کار، از منوی select، گزینه select and mask را بزنید و view را بر روی on black می گذارید. opacity را بیشتر می کنیم تا بک گراند تیره تر شود. reduce را زیاد می کنید تا لبه ها بهتر انتخاب شود. shift edge را به سمت چپ بکشید که حاشیه ها به داخل برود.

4. عکس را با موس کشیده و به عکس بک گراند مورد نظرمان منتقل می کنیم. با ctrl+T عکسمان را کوچکتر کرده و در بخش layer، لایه مورد نظرمان را که میخواهیم سوژه به رنگ آن نزدیک شود، انتخاب و از منوی image، از منوی adjustmenet match color ،adjustment را انتخاب می کنیم.

5. در بخش source اسم فایلی که روی آن هستیم را انتخاب می کنیم. Luminance را زیاد کنید تا نور بیشتر شود، color intensity را کمتر کنید تا شدت رنگ ها کمتر شود. اوکی را بزنید.

6. روی همین لایه از properties می توانید یک سری تنظیمات رنگ و نور را بنا به سلیقه خود با کم و زیاد کردن اندازه ها تغییر دهید.

گاهی می خواهید عکس خود را با لایه ای که انتخاب کرده اید، یکی کنید اما تغییر ابعاد و پیکسل های دو صفحه این امکان را به شما نمی دهد! برای اینکه بتوانید تغییر سایز عکس در فتوشاپ بدون دفرمه شدن را انجام دهید، به لینک مربوطه مراجعه کنید.

مراحل تغییر بک گراند در فتوشاپ با عکس جدید

آیا دوست دارید بک گراند تصویرتان که به طور مثال عکس چند ساختمان است، با یک منظره زیبا و خوش رنگ تغییر کند و یا تصویر برج ایفل را به پس زمینه خود اضافه کنید؟!

برای اینکار باید ابتدا نقاطی از تصویرتان را که از بک گراند جدا می کند، به روش هایی که در مراحل قبل توضیح دادیم، انتخاب کنید. تصویری که می خواهید به پس زمینه خود اضافه کنید، از قبل انتخاب و ذخیره نمائید.

به کمک ابزار مجیک تولز یا Pen Tool دور تا دور سوژه اصلی خود را انتخاب کنید و در صورت نیاز، عکس را crop کنید.

عکس پس زمینه خود را به تصویر کراپ شده اضافه کرده و با جا به جا کردن لایه ها، آن را به پشت سوژه خود منتقل کنید.

قسمت هایی از عکس اصلی که در حالت جدید نیاز به حذف و یا تغییر دارند، مانند مرحله اول و به کمک ابزار شروع به انتخاب و تغییر نمائید.

بعد از این مرحله، از آنجایی که ممکن است نور و کیفیت تصویر اصلی با عکس پس زمینه یکی نباشد، نیاز به تغییر دارد. برای این کار به منوی Image، Adjustments، Curves بروید و با کم و زیاد کردن نمودار رنگ، تغییرات دلخواه خود را ایجاد کنید.

اضافه کردن تصویر به عکس جدید

نکته: یکی از نکاتی که معمولاً در ادیت تصاویر رعایت نمی شود و باعث شده تا تضاد در رنگ و کیفیت دو تصویر اصلی به وضوح مشخص باشد، رعایت نکردن مورد آخر در عنوان قبلیست که مربوط به تغییر بک گراند در فتوشاپ است.

نکات لازم برای تغییر تنظیمات تصاویر

در قسمت Select and Mask، برای اینکه تغییرات مورد نیازتان را انجام دهید، لازم است بیشتر با گزینه های موجود آشنا شوید:

Smooth: با کم و زیاد کردن این بخش، می توانید لبه های ناحیه انتخاب شده را نرم تر کرده و یا تغییر دهید. در واقع خطوط ناهموار را از بین می برید.

Feather: با این گزینه، نواحی انتخاب شده را می توانید نرم تر کنید.

Shift Edge: با انتخاب این گزینه، کل ناحیه انتخاب شده را می توانید به تعداد مشخصی از پیکسل ها جا به جا کنید.

Contrast: با زیاد کردن این گزینه، در گوشه های تصویر می توانید تضاد رنگ را افزایش داده و باعث خشک تر شدن گوشه های آن شوید.

تغییر تنظیمات تصاویر در فتوشاپ

یکدست کردن رنگ ها (Match color)

همانطور که گفتیم، برای اینکه تصویر پس زمینه با سوژه اصلی یکدست باشد، نیاز دارید تا رنگ ها را با هم مچ کنید. برای این کار اول مطمئن باشید لایه مورد نظر را انتخاب کرده اید، نه لایه ماسک شده را!

حالا از منوی Image، گزینه Adjustment را انتخاب کنید و گزینه Match color را بزنید. در پنجره باز شده، به قسمت Source رفته و تصویر را انتخاب کنید. برای تغییر لایه مورد نظر، به زیر بخش Layer ای که میخواهید، بروید. با فعال کردن گزینه Neutralize تغییرات رنگی به وجود آمده را از تصویر لایه شما حذف می شود.

گزینه Luminance روشنایی و Intensity شدت نور را تغییر می دهد.

آموزش تغییر رنگ بک گراند در فتوشاپ

اگر فقط عوض کردن رنگ بک گراند در فتوشاپ مد نظر شماست، باز هم مراحل ساده ای را پیش رو دارید که در کمتر از 5 دقیقه انجام می شود. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

1. تصویر مورد نظر را در فتوشاپ باز کرده و هر چیزی که جلوی پس زمینه وجود دارد را با استفاده از ابزار Quick selection یا کلید میانبر w انتخاب کنید. فراموش نکنید که این ابزار روی Add to selection تنظیم باشد.

2. چنانچه قسمتی از پس زمینه جا مانده است، ابتدا با کلید میانبر Q پس زمینه را ماسک کنید و سپس با ابزار Brush بخش های جامانده را هم انتخاب نمایید

3. حالا که تمام پس زمینه انتخاب شده است، کلید Q را بزنید و در پنل Layer ابتدا گزینه create new fill or adjustment file و بعد solid color را انتخاب کنید. در این مرحله پنجره ای باز می شود که باید رنگ قرمز را برگزینید تا همه موارد جلوی پس زمینه به این رنگ درآید

4. حالا با ایجاد ماسک روی لایه تصویر اصلی، گزینه layer mask را انتخاب کنید و از پنل properties گزینه invert را بزنید تا لایه انتخابی بر عکس شود و رنگ پس زمینه تغییر کند

5. حالا همه چیز آماده است تا رنگ دلخواه خود را در پس زمینه قرار دهید. برای اینکار در لایه تصویر اصلی روی آیکون layer thumbnail دو بار کلیک کنید تا پنجره ای از رنگ ها پیش روی شما قرار بگیرد و رنگ مناسب را انتخاب کنید.

جمع بندی

در این مطلب با هم یاد گرفتیم که بدون ترس با فتوشاپ کار کنیم و بتوانیم در خانه، تصاویر را به سلیقه خودمان تغییر دهیم. تغییر بک گراند در فتوشاپ خیلی کار دشواری نیست و به راحتی می توانید با رعایت نکات گفته شده در این محتوا، ادیت تصاویر را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.