لوگوی چچیلاس
location-mark شهر خود را انتخاب کنید
https://chechilas.com/b/qufwvsv4r

آموزش واریز و برداشت در صرافی بینگ ایکس bingx

1402/07/15 14:58:39

آموزش واریز و برداشت صرافی بینگ ایکس bingx یعنی واریز و برداشت به حساب صرافی، از مهم‌ترین کارهایی است که توسط سرمایه گذاران و کاربران انجام می‌شود. مطمئنا هر صرافی برای خود، قوانین خاصی در این خصوص دارد. صرافی بینگ ایکس هم قوانین خاص خود را در مورد نحوه واریز یا برداشت و همچنین در مورد حداقل واریز و برداشت دارد.

برای واریز و دپوزیت به این صرافی در گذشته، راه دیگری جز واسطه قرار دادن یک صرافی دیگر وجود نداشت اما امروزه با برقراری امکان خرید ارز با ریال، می‌توان تا حدودی این واریز را راحت‌تر کرد. اما به هر حال برای بار اول بهتر است دپوزیت را از یک صرافی دیگر انجام داد.

برای برداشت از بینگ ایکس هم دو روش وجود دارد که در این مقاله از هر دو روش صحبت و مراحل آموزشی آن، ذکر خواهد شد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

1. بهترین روش واریز به حساب صرافی بینگ ایکس کدام است و چگونه می‌توان این واریز را انجام داد؟

2. چگونه می‌توان از صرافی بینگ ایکس برداشت کرد؟

3. قسمت‌های مختلف واریز و برداشت در صرافی بینگ ایکس شامل چه مواردی است؟

4. چگونه می‌توان در صرافی بینگ ایکس با ریال، خرید کرد؟


آموزش بهترین روش واریز ارز یا وجه به صرافی بینگ ایکس


برای واریز کردن به حساب صرافی بینگ ایکس، بهتر است یک صرافی در داخل کشور را انتخاب کنید و آن را واسطه این کار قرار دهید. در واقع شما باید میزان رمز ارز مورد نظر خود را در داخل کشور خریداری کنید و سپس آن را به حساب صرافی بینگ ایکس خود منتقل کنید. تنها راه واریز وجه به حساب صرافی بینگ ایکس و خرید ارز دراین صرافی، همین است. البته می‌توان با خرید ارز ریال به روش همتا به همتا و مستقیم هم این کار را بدون دخالت صرافی دیگر انجام داد اما در اولین استفاده از حساب بینگ ایکس و اولین واریز، باید از یک حساب صرافی دیگر این مبلغ به کیف پول بینگ ایکس واریز شود.

برای واریز به حساب بینگ ایکس، باید مراحل زیر را جلو بروید:

1. ابتدا روی گوشی خود گوگل آتنتیکیتور را نصب کنید.

2. در یک صرافی ایرانی که ترجیحا ارزهای مختلف را پشتیبانی کند و کاملا هم معتبر باشد، حساب باز کنید.

3. وارد اکانت خود شده و آدرس کیف پول خود را کپی کنید.

4. مقدار مشخصی ارز خرید کنید (بیت کوین، تتر و ..)

5. حالا به اکانت خود در بینگ ایکس بروید.

6. کیف پول را از نوار بالا و سمت راست انتخاب کرده و روی گزینه دپوزیت بزنید.

7. کوین مورد نظر برای انتقال را از پنجره currency انتخاب کنید.

8. شبکه انتقال داده بلاک چین را که در مبداء و مقصد یکی باشد انتخاب کنید.

9. حداقل واریز مشخص شده است. به همان میزان باید در صرافی ایرانی خریداری کرده باشید. مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید.

10.QR کد نمایش داده شده را اسکن کنید. و منتظر دریافت ایمیل و کد تایید باشید. سپس کد دریافتی از ایمیل و همچنین کد دریافتی گوگل آتنتیکیتور را بزنید و منتظر انجام شدن واریز باشید.

در روش دیگری که در ابتدای مقاله گفته شد، ( همتا به همتا و مستقیم) شما می‌توانید کیف پول خود را با ریال شارژ کنید و اقدام به خرید ارز کنید. البته این دو روش برای زمانی مناسب است که شما در کیف پول خود، میزان مشخصی تتر یا ارزهای دیگر داشته شید. در این مورد، در انتخاب این آموزش، توضیحات لازم داده شده است.

​آموزش برداشت از حساب بینگ ایکس bingx​

binx


برای برداشت از بینگ ایکس، باید تمامی مراحلی که در مورد واریز به شما آموزش داده شده را در نظر بگیرید زیرا این مراحل در برداشت هم به نحو دیگری تکرار خواهد شد.

برای برداشت باید مراحل زیر را به دقت دنبال کنید. البته در طی برداشت از حساب، شما می‌توانید رمز ارز مورد نظر خود ا به حساب خود در صرافی دیگری واریز کنید و یا به حساب شخص دیگری در همان بینگ ایکس واریز کنید.

1. ابتدا روی گوشی خود باید گوگل آتنتیکیتور را نصب کنید.

2. یک صرافی مطمئن در داخل کشور انتخاب کنید.

3. آدرس کیف پول آن را کپی کنید.

4. به اکانت بینگ ایکس خود مراجعه کنید و روی زینه کیف پول بزنید.

5. گزینه Withdraw را انتخاب کنید.

6. از قسمت کیورنسی، کوین خود را مشخص کنید.

7. شبکه انتقال مورد نظر که در صرافی مبداء و مقصد یکی باشد را انتخاب کنید. مثلا BEP20، یکی از شبکه@های معروف انتقال است که در اکثر صرافی‌ها مورد پذیرش است.

8. میزان کوین را مشخص کنید.

9. QR کد نمایش داده شده را بعد از نوشتن آدرس کیف مقصد، اسکن کنید.

10.کد تایید به ایمیل یا گوشی شما فرستاده می‌شود. همچنین یک کد به گوگل آتنتیکیتور شما ارسال می‌شود. آنها را وارد کنید.

11.اگر انتقال با موفقیت انجام شود، پیام تایید آن به گوشی تلفن همراه یا ایمیل شما ارسال می‌شود.

در روش دیگری نیز می‌توانید رمز ارزهای خود را برداشت کنید. اما این بار به حساب شما واریز نخواهد شد. بلکه می‌توانید به حساب کاربر دیگری در صرافی بینگ ایکس منتقل کنید. برای این کار باید وارد اکانت خود شده و از گزینه کیف پول، Internal Withdraw را بزنید. تمامی مراحلی که قبلا ذکر شد را پیش بروید تا به قسمت آیدی اختصاصی برسید. این آی دی همان UID نوشته شده در کنار عکس یا پروفایل شخص مورد نظر در صرافی بینگ ایکس است. البته می‌توانید به جای آی دی از ایمیل و یا تلفن او استفاده کنید.


آموزش قسمت‌های مختلف deposit و withdraw در صرافی بینگ ایکس​

بعد از اینکه آموزش واریز و برداشت را طی کردید، حالا بد نیست کمی هم اطلاعات خود را در مورد گزینه‌های مختلف نمایش داده شده در پلتفرم بینگ ایکس به هنگام واریز و برداشت، بالا ببرید. همچنین دانستن برخی از نکات اشاره شده در این باره، شما را از سردرگمی و اشتباه، حفظ می‌کند.


1. پنجره currency


در این پنجره که به شکل کشویی است و به طور پیشفرض روی USDT قرار گرفته است، می‌توان کوین مربوطه را برای حالت deposit یا withdraw انتخاب کرد.


2. پنجره network


در این قسمت می‌توان شبکه انتقال بلاکچین را تعیین کرد. این شبکه باید در مبداء و مقصد، یکی باشد.

3. QR CODE

کیو آر کد نمایش داده شده باید توسط گوگل آتنتیکیتور اسکن شود تا کد مربوط به تلفن همراه ارسال گردد.

4. آدرس کیف پول

در واریز و برداشت، این آدرس کیف پول به نمایش در می‌آید. در وایرز، آدرس کیف پول بینگ ایکس نمایش داده می‌شود اما در برداشت باید آدرس کی پول مقصد وارد شود.

5. Trade USDT Contract

در این قسمت تعداد جفت ارزهایی که امکان معامله با ارزهای دیجیتال مورد نظر در صرافی Bingx را دارید، می توانید مشاهده نمایید.

6. Withdraw QTY

برای واریز یا دپوزیت باید حداقل واریزی را در این قسمت وارد کنید.

7. FUND account

در برداشت، مبلغ مشخص شده به صورت پیشفرض به این صندوق واریز می‌شود که می‌توان آن را تغییر داد. همچنین می‌توان موجودی کیف پول را در این قسمت مشاهده کرد.

8. Remarks

در این فیلد می توانید برای انتقال بعضی از ارزهای دیجیتال به صورت اختیاری توضیحاتی را وارد کنید. این توضیحات در تاریخچه تراکنش شما درج می شود. به عنوان مثال می خواهید این مبلغ را برای خرید کالایی واریز کنید که می توانید در این فیلد آن را یادداشت نمایید. یادداشت شما باید حاوی 50 کاراکتر باشد، پس جملات کوتاه و خلاصه را در این فیلد بنویسید.

9. Fee

در این قسمت می‌توان کارمزد برداشت یا واریز را مشاهده کرد. البته لازم به ذکر است که در روش برداشت از طریق انتقال به حساب کاربر دیگر در بینگ ایکس، میزان fee برابر با صفر خواهد بود.


آموزش خرید ارز با ریال در صرافی بینگ ایکس bingx​

binx


در بحث آموزش واریز به کیف پول بینگ ایکس، روش دیگری نیز وجود دارد که از همان ابتدا نمی‌توان از آن استفاده کرد. در واقع وقتی برای اولین بار قرار است ارز دیجیتال خریداری کنید، راهی جز این ندارید که از طریق یک صرافی واسطه، پول واریز کنید. اما در دفعات بعدی و زمانی که به میزان مورد قبول در کیف پول خود موجودی داشته باشید، می‌توانید با خرید ارز ریال از افراد دیگر و همچنین به روش مستقیم، کیف پول خود را شارژ کرده و با ریال ایرانی، سایر ارزها را خرید کنید. البته این روش تقریبا جدید است و به تازگی در بینگ ایکس راه افتاده است.

در روش مستقیم، بعد از احراز هویت، می‌توانید ارز مورد نیاز خود را مستقیما خرید کنید تا به کیف پول شما واریز شود. اما در روش همتا به همتا، صرافی بینگ ایکس، هیچ واسطه گری میان شما و شخصی که ارز ریال برای فروش دارد، انجام نمی‌دهد. یعنی شما و شخص مقابل به صورت مستقیم وارد معامله می‌شوید و احتمال بروز کلاهبرداری و یا خریدن ریال با قیمت بالا وجود دارد.

پس می‌توان گفت که خرید ارز یا واریز از کیف پول یک صرافی دیگر، بهتر و مطمئن‌تر از این روش خواهد بود. اما در صورتی که به صرافی‌های داخلی نمی‌توانید اعتماد کنید، این روش هم، بد نیست.

و کلام آخر

بدون واریز به صرافی بینگ ایکس، نمی‌توانید خرید رمز ارز انجام دهید. متاسفانه به خاطر تحریم‌های بین المللی ایران توسط بازارهای مالی مهم دنیا، امکان واریز مستقیم از حساب بانکی شخص به صرافی بینگ ایکس وجود ندارد. این اتفاق برای برداشت هم به همین منوال است. باید برای این کار از صرافی واسطه داخلی استفاده کرد و یا می‌توان با خرید ووچر پرفکت مانی این کار را انجام داد که کمی پیچیده‌تر از این روش است. اپلیکیشن صرافی بینگ ایکس را حتما نصب کنید و از ربات ترید، کپی ترید، پشتیبانی از زبان فارسی، فیوچرز و اسپات و ... نهایت استفاده را ببرید.