https://chechilas.com/b/trick-increasing-city-gas-pressure

ترفند افزایش فشار گاز شهری ساده و کاربردی

1401/07/24 16:14:31

شاید شما هم جزو افرادی باشید که در روزهای سرد زمستان، با افت فشار گاز شهری روبرو شده اید. اینکه چگونه فشار گاز شهری را زیاد کنیم یا تنظیم فشار رگلاتور گاز شهری به چه صورت است؟ از جمله سوالات مهم هستند که در این مطلب به آن ها خواهیم پرداخت. پس اگر می خواهید با ترفند افزایش فشار گاز شهری آشنا شوید، با این مطلب همراه ما باشید.

چگونه فشار گاز شهری را افزایش دهیم؟

در گذشته برای افزایش فشار گاز از سوخت هایی مانند: مازوت، گازوئیل و گاز مایع استفاده می کردند. اگر افت فشار خانگی یا صنعتی دارید، می توانید به کمک دستگاه افزایش دهنده فشار گاز این مشکل را برطرف کنید. خرید دستگاه تقویت کننده فشار گاز شهری تا حد زیادی هزینه های انشعاب و لوله کشی گاز را کاهش می دهد که این مورد در کارخانه ها و صنایع تولیدی بسیار کاربردی است.

علت کم و زیاد شدن فشار گاز شهری چیست؟

شعله استاندارد گاز همیشه به رنگ آبی است؛ پس اگر به رنگ های نارنجی یا زرد درآمد، مطمئن باشید یک جای کار می لنگد! آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده که شعله گاز بعد از تنظیم کردن، بی دلیل زیاد شود و غذایتان بسوزد؟ در چنین مواقعی، اولین چیزی که باید بررسی کنید، میزان حجم گاز عبوری از کنتور با شعله اجاق گاز است.

یکی از دلایل کم بودن شعله گاز می تواند کثیف بودن مجرای اجاق گاز باشد. جابجایی سر شعله، خیس بودن سر شعله، نشتی در شلنگ و... دیگر دلایلی هستند که ممکن است باعث بروز این مشکل شده باشند که باید با دقت بررسی شوند.

گاهی ممکن است تمام شعله های گاز همزمان افت پیدا کرده باشد. در چنین حالتی به احتمال بسیار زیاد ژیگلور گاز نیاز به تعویض دارد.

افزایش فشار رگلاتور گاز شهری

رگلاتور یا رگولاتور گاز یکی از وسایل تنظیم کننده گاز خانگی و صنعتی است که می تواند تا حد زیادی خطرات ناشی از مصرف گاز را کاهش دهد. این وسیله با متعادل نگه داشتن جریان گاز، فشار آن را کنترل می کند. رگلاتورها با توجه به سرعتی که گاز به دستگاه منتقل می کنند، دسته بندی می شوند که به 2 گروه: رگلاتور فشار زیاد و فشار کم تقسیم می شوند.

معمولاً از رگلاتورهای فشار قوی در صنعت جوشکاری استفاده می شود که جلوی ورود گاز با نیروی زیاد از سیلندر را می گیرد. استفاده از رگلاتور مزیت هایی هم دارد. مثل اینکه می توان فشار گاز را تا حد دقیقی تنظیم کرد. جنس رگلاتورها در دو مدل برنجی و استیل است. رگلاتور استیل در برابر گازهای خورنده مقاومت بیشتری نسبت به رگلاتورهای برنجی دارد. مصرف بیش از حد گاز شهری در فصل زمستان باعث قطعی آن از رگلاتور گاز می شود.

رگلاتور گاز شهری

دستگاه افزایش فشار گاز خانگی

یکی از ترفندهای افزایش فشار گاز خانگی خرید تقویت کننده های گاز شهری است که در ظرفیت های مختلفی به فروش می رسند. برای خرید این دستگاه ها به سایت چچیلاس مراجعه کنید.

جمعبندی

قبل از فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان بهتر است نسبت به چک کردن تمامی وسایل گرمایشی خانه خود نظیر آبگرمکن، پکیج، شوفاژ، بخاری و علمک گاز شهری اقدام کنید. با در نظر گرفتن مواردی که در این مطلب به آن اشاره کردیم، می توانید برای افزایش فشار گاز شهری اقدام نمائید.