https://chechilas.com/b/pdfzdw7jm

پیکاپ ویزا آمریکا چقدر طول می‌کشد

1402/12/03 15:13:23

با برنده شدن لاتاری آمریکا، متقاضیان، تنها نیمی از مسیر مهاجرت را طی کرده‌اند. برای اینکه بتوانید ویزای خود را دریافت کنید، باید مراحل اداری مختلفی را پشت سر بگذارید تا اقامت دائم خود را دریافت کنید. این فرایند، زمان‌بر است و مجبور هستید برای انجام امور مربوط به آن، هزینه زیادی پرداخت کنید. به همین دلیل، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا از شرایط پیکاپ ویزا آمریکا، استفاده کنند و مدارک خود را به نماینده‌ای قانونی تحویل دهند و پیگیری امور را به او بسپارند.

ازآنجاکه روش ذکرشده، می‌تواند از بروز بسیاری از چالش‌ها و مشکلات برای درخواست‌کننده، جلوگیری کند، در این مقاله، تصمیم گرفتیم مراحل انجام این کار و مدارک موردنیاز برای Pick Up را بررسی کنیم تا بتوانید به‌راحتی، ویزای خود را در کمترین زمان ممکن، دریافت کنید.

پیکاپ ویزا

به روندی که در آن، نماینده فرد، گذرنامه و مدارک را به سفارت تحویل داده و پس از دریافت ویزا، آن را به متقاضی تحویل ‌دهد، Pick Up ویزا گفته می‌شود. در نظر داشته باشید هنگامی می‌توانید از این روش برای پیگیری امور استفاده کنید که مراحل مصاحبه و انگشت‌نگاری را با موفقیت، پشت سر گذاشته باشید. دلیل اصلی این موضوع که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از پیکاپ ویزا آمریکا استفاده کنند، هزینه پرداختی و زمانی است که باید برای سفر به یکی از کشورهایی که سفارت ایالات‌متحده در آن قرار دارد، صرف کنند.

پس‌ازاینکه جواب اولیه درخواست ویزا، با ایمیل، برای فرد ارسال می‌شود، او باید بلیت رفت‌و‌برگشت خود را تهیه‌کرده و هتلی برای اقامت چندروزه خود، رزرو کند تا بتواند کارهای اداری مربوط به دریافت ویزا را انجام دهد. همین سفر چندروزه، هزینه چندمیلیونی برای فرد دارد که می‌تواند فشاری مضاعف به او وارد کند. بنابراین، به شما توصیه می‌کنیم از خدمات مؤسسات مهاجرتی معتبری همچون، کارت سبز، استفاده کنید.

مراحل درخواست پیکاپ ویزا آمریکا

اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی وضعیت مؤسسه‌های مختلف است. بسیاری از مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات پیکاپ ویزا، مجوز لازم را از پلیس مهاجرت، دریافت نکرده‌اند و امکان ارائه چنین خدماتی را ندارند. توجه داشته باشید که در شرایط عادی، یک فرد نمی‌تواند تعداد زیادی پاسپورت، همراه خود داشته باشد و انجام چنین کاری، تبعاتی برای صاحبان مدارک دارد.

پس از انجام بررسی‌های لازم و انتخاب مجموعه معتبر، باید با این مجموعه، قراردادی عقد کرده و مدارک موردنیاز سفارت کشوری که از طریق آن اقدام می‌کنند و اصل پاسپورت را در اختیار نماینده قانونی قرار دهید. سایر مراحل مربوط به ارسال مدارک و اخذ ویزا، بر عهده شرکت مهاجرتی است.

مدارک موردنیاز برای Pick Up

درصورتی‌که از خدمات شرکتی مثل، کارت سبز، برای انجام امور پیکاپ ویزا آمریکا استفاده می‌کنید، هنگام عقد قرارداد، کارشناسان مجموعه، توضیحات کاملی در این مورد، به شما ارائه می‌کنند تا نکته مبهمی برایتان باقی نماند. در این بخش نیز ما فهرستی در اختیار شما قرار می‌دهیم که می‌توانید از آن استفاده کنید.

 • اصل پاسپورت تمام اعضای خانواده

 • نامه‌ای که در آن، زمان مصاحبه در سفارت مشخص‌شده است.

 • نام کاربری و کلمه عبور برای پیگیری امور مربوط به پست

 • رونوشت ایمیل ارسال‌شده توسط سفارت

در نظر داشته باشید که مدارک موردنیاز برای ارائه به سفارت آمریکا، در برخی کشورها، متفاوت است و ممکن است اسناد بیشتری از شما درخواست کنند. به‌عنوان‌مثال، اگر در آنکارا مراحل کار خود را پیگیری کنید، باید وکالت‌نامه، دو قطعه عکس 7*5 و پرینت فرم ds-260 را نیز در اختیار نماینده قرار دهید.

مدت‌زمان لازم برای پیکاپ ویزا آمریکا

کشوری که برای ارائه درخواست خود انتخاب می‌کنید، مشخص‌کننده مدت‌زمان موردنیاز برای انجام امور اداری است. در نظر داشته باشید که در حال حاضر، بهتر است سفارت‌های ایروان و آنکارا را انتخاب کنید؛ چراکه حضور یک آفیسر فارسی‌زبان، کار شما را ساده‌تر می‌کند.

در نظر داشته باشید که بسته به حجم کاری افسری که مسئول بررسی مدارک شما است، صدور ویزای شما، می‌تواند بین 2 تا 4 هفته کاری طول بکشد. بنابراین، سعی کنید اسناد موردنیاز برای Pick Up را زودتر در اختیار نماینده قانونی خود قرار دهید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، امور اداری انجام شود.

بهترین مؤسسه ارائه‌دهنده خدمات پیکاپ ویزا آمریکا

در حال حاضر، شرکت‌های مختلفی در کشور، مشغول ارائه خدمات در این حوزه به متقاضیان هستند. اما به دلیل حساسیت این مرحله از دریافت ویزا و اهمیت زمان، به شما پیشنهاد می‌کنیم از خدمات مؤسسه کارت سبز، استفاده کنید که تجربه و تخصص کافی در این زمینه را دارد. برخی از ویژگی‌های این مجموعه، عبارت هستند از:

 • سرعت‌بالا در انجام امور که موجب می‌شود در حداقل زمان ممکن، ویزای خود را دریافت کنید.

 • دقت بالا در کلیه مراحل اداری که احتمال خطا را به حداقل رسانده و از بروز مشکلات، جلوگیری می‌کند.

 • پشتیبانی بسیار قوی که به شما این امکان را می‌دهد تا تمام پرسش‌ها و سؤالات خود را مطرح کرده و پاسخی کارآمد، دریافت کنید.

 • دریافت هزینه مناسب، نسبت به سایر شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند و بالاتر بودن سطح کیفیت خدمات ارائه‌شده توسط این مجموعه.

 • سیستم اطلاع‌رسانی قوی که شما را در کمترین زمان ممکن، در جریان امور قرار داده و به شما این امکان را می‌دهد تا از روند پیکاپ ویزا آمریکا، مطلع شوید.

 • وجود پروازهای منظم به کشور ارمنستان و ترکیه به‌منظور ارائه خدمات به متقاضیان و کاهش زمان انتظار

 • برخورداری از مجوزهای قانونی از سوی نهادهای نظارتی که می‌تواند خیال شما را از بابت بروز هرگونه مشکلی راحت کند.

جمع‌بندی

بدون شک، انجام کارهای مربوط به اخذ ویزا، پس از انجام مصاحبه اولیه و انگشت‌نگاری، فرایندی طولانی و پیچیده است که می‌تواند چالش‌های فراوانی را برای متقاضیان ایجاد کند و هزینه‌های آن را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد. به همین دلیل، مؤسسات مهاجرتی معتبر، مجوزهای لازم را از پلیس مهاجرت، دریافت کرده‌اند تا بتوانند خدمات پیکاپ ویزا آمریکا را به مشتریان خود، ارائه دهند.

در این مقاله، مراحلی که باید برای انتخاب نماینده طی شود و مدارکی که باید در اختیار او قرار دهید را بررسی کردیم و برای اینکه دغدغه‌های شما، به حداقل برسد، مؤسسه کارت سبز را معرفی کرده و اصلی‌ترین ویژگی‌های آن را بررسی کردیم. افرادی که تمایل به انجام امور اداری دریافت ویزای خود را ندارند، می‌توانند با خیالی راحت، از خدمات این مجموعه استفاده کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن، تأییدیه‌های لازم را از سفارت ایالات‌متحده، دریافت کنند.