https://chechilas.com/b/t8bhkirzj

معرفی منابع دوره تی تی سی

1402/11/26 00:21:03

دوره تربیت مدرس زبان یا تی تی سی، یک دوره آموزشی برای افرادی است که علاقه مند به تدریس زبان به صورت حرفه ای هستند.

این دوره به صورت حضوری و آنلاین توسط موسسه زبان دهخدا برگزار می شود و از بهترین منابع آموزشی بهره گرفته شده است.

چرا به دوره تی تی سی نیاز داریم؟

اگر میزان دانش زبانی خوبی دارید یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید تدریس زبان است. از این رو برای اینکه بتوانید به صورت اصولی و حرفه ای زبان را در موسسات مختلف آموزش دهید باید در دوره تربیت مدرس زبان یا تی تی سی شرکت کنید تا با اصول تدریس آشنا شوید.

چه سطحی از زبان برای شرکت در دوره تی تی سی نیاز است؟

برای شرکت در این دوه ابتدا باید تعیین سطح شوید و حداقل سطح مورد نیاز برای شرکت در دوره تی تی سی سطح متوسط می باشد اما باید به خوبی به این سطح زبان مسلط باشید.

دوره آنلاین یا حضوری تی تی سی؟

دوره تی تی سی به صورت آنلاین و حضوری برگزار می شود. شاید این سوال برای تان پیش آمده باشد که کدام دوره بهتر است؟ جواب این سوال بستگی به شرایط شما دارد.

اگر قادر به شرکت در دوره حضوری هستید می توانید در این دوره شرکت کنید اما اگر امکان شرکت در دوره حضوری را ندارید دوره آنلاین را انتخاب کنید.

در دوره آنلاین شما برای تدریس در هر دو حالت حضوری و آنلاین آماده خواهید شد و با ابزارهای تدریس آنلاین و پلتفرم های تدریس آنلاین نیز آشنا می شوید و این دوره از لحاظ سطح برگزاری هم سطح دوره حضوری می باشد در نتیجه دوره آنلاین شما را همانند دوره حضوری به خوبی برای تدریس آماده خواهد کرد.

منابع دوره تربیت مدرس زبان یا تی تی سی

در دوره تربیت مدرس زبان از منابع مختلفی استفاده می شود تا مهارت های مختلف تدریس به شما آموزش داده شود که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

How to Teach Grammar

یکی از کتاب هایی که در دوره تی تی سی تدریس می شود کتاب چطور گرامر را تدریس کنیم است. این کتاب به خوبی به شما توضیح می دهد که گرامرهای مختلف را چگونه با روش های ساده و قابل فهم تدریس کنید تا زبان آموزان به خوبی آن ها یاد گرفته و از آن ها استفاده کنند.

How to Teach Vocabulary

کتاب بعدی کتاب نحوه تدریس واژگان است. مطمئنا یکی از مهم ترین موارد در یادگیری یک زبان لغات می باشند که نحوه تدریس شان و تمرین کردن آن ها کمک می کند تا به خوبی آن ها را یاد گرفته و بکار ببرید. از این رو این کتاب نیز یکی از کتاب های مورد تدریس در دوره تی تی سی می باشد.

Learning Teaching

دوره تربیت مدرس زبان به این دلیل برگزار می شود تا شما یاد بگیرید چطور تدریس کنید و موارد مختلف را آموزش دهید. کتاب Learning Teaching کتابی است که به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. با این کتاب شما موارد مربوط به آموزش و نحوه درس دادن را فراخواهید گرفت و خود را آماده آموزش مهارت های مختلف زبانی خواهید کرد.

Techniques and Principles in Language Teaching

کتاب فنون و اصول در آموزش زبان یکی دیگر از منابع کلاس تی تی سی می باشد که به شما کمک خواهد کرد تا در تدریس زبان حرفه ای شوید و به صورت تخصصی یاد بگیرید که هر بخش را چگونه باید تدریس کنید و با چه چالش هایی روبرو خواهید بود.

منابع بیان شده از جمله منابع اصلی و مهم در دوره تی تی سی می باشند که در کنار آن ها منابع دیگر نیز تدریس می شوند و همچنین تجربه استاد دوره تی تی سی به شما کمک خواهد کرد تا به صورت عملی این موارد آموزش داده شده را به خوبی بکار گیرید.

آیا مدرک دوره تی تی سی بین المللی است؟

دوره تی تی سی که در موسسات مختلف برگزار می شود برای تدریس در هر موسسه ای در ایران معمولا مناسب است اگر بتوانید توانایی های خود را به خوبی اثبات نمایید.

اما برای دریافت مدرک بین المللی تدریس باید در دوره های CELTA و DELTA شرکت کنید که برای این کار باید دارای سابقه تدریس باشید. از این رو برای شروع فعالیت ابتدا باید مدرک تی تی سی را دریافت کنید و سپس به کسب تجربه تدریس در آموزشگاه ها بپردازید و بعد از چند سال می توانید برای کسب مدرک بین المللی اقدام نمایید.

دوره تی تی سی در موسسه زبان دهخدا

موسسه زبان دهخدا همچون موسسات دیگر به برگزاری دوره تربیت مدرس زبان یا تی تی سی می پردازد. این دوره به صورت آنلاین و حضوری با بالاترین سطح آموزش توسط مدیر آموزش موسسه برگزار می شود.

دوره تی تی سی موسسه زبان دهخدا به صورت تئوری – عملی می باشد که بخش عملی آن مهم تر بوده و شما باید در این دوره برای بسیاری از موارد آموزشی دمو ارائه دهید.

در پایان دوره یک آزمون نهایی از نحوه تدریس شما گرفته می شود و در صورت ارائه مناسب با جمع بندی عملکرد شما در طول دوره مدرکی معتبر که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش کشور می باشد به شما تقدیم می شود.

همواره از نفرات برتر دوره دعوت به همکاری خواهد شد و تمامی موارد تدریس در حالت آنلاین و حضوری در این دوره به شما آموزش داده می شود.