https://chechilas.com/b/expert-criminal-lawyer

قوانین و مسائل مربوط به مجازات ها و استفاده از وکیل متخصص کیفری

1401/06/02 11:52:33

قبل از اینکه وکیل کیفری را خدمتتان معرفی کنم ابتدا لازم است که شما را با مفاهیمی آشنا سازیم. در قانون کشور ما جرم در سه بخش مورد بحث قرار می گیرد اول خود جرم، دوم شخص مجرم و سوم مجازات هایی که برای شخص مجرم در نظر گرفته می شود پس به تعریف اینها می پردازیم.

جرم: هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات در نظر گرفته شده است را جرم گویند. در این تعریف سه مفهوم کلیدی نهفته است، اول هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل یعنی جرم یک رفتار می باشد که شخصی به دلیل انجام آن یا ترکش مستوجب مجازات خواهد بود.

دوم قانون یعنی رفتاری جرم است که قانونگذار آنرا جرم بداند و برایش مجازات در نظر گرفته باشد پس اگر رفتاری از نظر عرف و شرع اشتباه و گناه باشد اما در قانون ذکر نشده باشد و مجازاتی هم نداشته باشد جرم نیست مانند دروغگویی.

سوم مجازات، زمانی که قانونگذار یک رفتاری را جرم بداند پس برای آن مجازاتی هم در نظر می گیرد و شخص مرتکب باید آن مجازات را تحمل کند. و اما مجرم کیست؟ مجرم به کسی گفته می شود که رفتاری خلاف قانون از وی سر بزند. در قانون جزایی کشور ما برای هر جرمی به تفکیک همراه با مجازات خاص آن جرم ذکر شده است.

اما زمانی که این گونه مسائل پیش می آید در حیطه کیفری مورد بررسی قرار می گیرد و زمانی که ما با این مسائل سرو کار پیدا می کنیم چه خودمان مرتکب رفتار مجرمانه شویم و چه کسی نسبت به ما رفتاری مجرمانه انجام داده باشد، به دلیل حساسیتی که حیطه کیفری دارد و اثبات جرم در آن همراه با مجازات است پس حتما باید سراغ یک متخصص برویم تا ما را یاری دهد، این شخص یک وکیل است که تخصص او مسائل کیفری بوده و به همین دلیل وکیل کیفری نامیده می شود. با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله بیشتر با او آشنا شوید.

بررسی وکلای کیفری از لحاظ تخصصی که دارند

وکیل کیفری خوب:

بعضی از وکلا هستند که در همه حیطه ها اطلاعات و تجربه کافی دارند اما زمانی به این ها وکیل کیفری خوب اطلاق می شود که در حیطه مسائل کیفری تجربه، تخصص و اطلاعات کافی داشته باشند و وقتی افراد درگیر با پرونده های کیفری به سراغ آن ها می روند هم مشاوره خوبی در مورد مسائل کیفری به مراجعه کننده بدهند و هم پس از قبول پرونده در دادگاه همه تلاش خود را بکنند تا از موکل خود به بهترین نحو ممکن دفاع نمایند.

وکیل کیفری متخصص:

زمانی که از کلمه تخصص یک وکیل حرف زده می شود یعنی وی در کار خود کاملا مسلط بوده و همه مسائل کیفری را به بهترین نحو می داند. در دادگاه از بهترین روش های قانونی برای دفاع از موکل خود استفاده می کند. البته در امر وکالت علاوه بر تخصص و تجربه، هوش و ذکاوت نیز بسیار تاثیرگذار است.

سامانه های ارائه خدمات کیفری:

این سامانه ها که به ارائه مشاوره های مسائل کیفری می پردازند از بهترین و کارآزموده ترین وکلا بهره می برند. شما با مراجعه به این سامانه ها می توانید با انواع وکیل کیفری خوب و متخصص ارتباط بگیرید و وکالت پرونده خود را به او بسپارید. همچنین در این سامانه ها می توانید بهترین وکیل کیفری را با مطالعه رزومه شغلی و تحصیلی آن ها و مقایسه حق‌الوکاله آنها انتخاب نمایید و از خدمات آن ها بهره مند شوید.

شخصی که به عنوان وکیل خوب و متخصص کیفری شناخته می شود چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

وقت شناسی:

برای این که موکل دچار سختی نشود و زودتر پرونده به نتیجه مطلوب برسد وکیل باید هوشیار باشد و در زمان لازم بهترین عملکرد را از خود نشان دهد زیرا در اغلب پرونده های کیفری زمان بسیار اهمیت دارد.

عادل بودن:

درست است که وکیل فقط وکالت یکی از طرفین را بر عهده می گیرد ولی اقدامات وی باید کاملا قانونی باشد و نباید به گونه ای باشد که حقی از طرف مقابل ضایع شود.

تسلط بر روانشناسی افراد:

درست است که یک وکیل کیفری خوب باید به تمامی مسائل کیفری تسلط کامل داشته باشد اما باید با مطالعه کتاب های روانشناسی با خلقیات افراد نیز آشنایی داشته باشد تا بهتر بتواند به آن ها در حل مشکلشان کمک کند.

سخن پایانی

پرونده های کیفری از اهمیت بالایی برخوردارند زیرا ممکن است که نتیجه نهایی آن اعدام شخص مجرم، حبس ابد و ... باشد. در صورتی که با مسائل کیفری سروکار دارید حتما پیگیر یک وکیل کیفری خبره باشید.