location-mark شهر خود را انتخاب کنید
https://chechilas.com/b/milon-cooler-buying-guide

راهنمای خرید کولر میلون (مزایا و معایب اسپلیت Milon)

1401/06/02 14:13:06

آیا شما هم از اینکه کولر گازی خود را هر سال سرویس کنید و باز هم سال بعد نیاز به تعمیر داشته باشد، خسته شده اید؟ آیا از شنیدن برندهای جدید کولر گازی تعجب می کنید؟! با توجه به ممنوعیت ورود وسایل برقی خارجی به داخل کشور، هر روز شاهد این هستیم که برندهایی با اسامی جدید به خریداران معرفی می شود و خبری از کولرهای الجی، سامسونگ و جنرال اصل در بازار نیست!

خوشبختانه یا متاسفانه باید بگوییم که بازار قاچاق کالای خارجی این روزها داغ است و به همین دلیل متخصصین ایرانی را وادار به ساخت محصولات جدید با برندهایی کمتر شنیده شده می کند. در این مقاله به سراغ یکی از برندهای کولر گازی، یعنی میلون Milon رفتیم تا با مزایا و معایب کولر میلون آشنا شویم.

کولر میلون ساخت کجاست؟

یکی از سوالات خریداران این اسپلیت این است که کولر گازی میلون ساخت کدام کشور است؟ اسپلیت های میلون یکی از محصولات برند میدیا چین هستند که خوشبختانه در کشور ما چندین نمایندگی فروش دارند. به همین دلیل می توانید از خدمات پس از فروش و گارانتی آن ها بهره مند شوید. ویژگی این کولرها باعث شده تا آنها را برای استفاده در مناطق گرم و معتدل مناسب سازد.

تنوع کمپرسور در کولرهای شرکت میدیا باعث شده تا برای اکثر مناطق جغرافیایی مناسب باشد و در مدل های ایستاده، دیواری، حاره ای و پرتابل تولید شوند.

مزیت بارز کولر گازی میلون چیست؟

از آنجایی که کولر میلون به طور کلی در ایران تولید می شود و نمایندگی های بسیاری در سراسر کشور دارد، از دیگر برندهای معروف مثل: الجی، سامسونگ، بوش و جنرال قیمت پایین تری داشته و ویژگی آشکار آن ها، دسترسی راحت به قطعات این کولر در کشور می باشد.

گارانتی و خدمات پس از فروش اسپلیت میلون شامل: 5 سال ضمانت کمپرسور، 12 ماه ضمانت دیگر قطعات، تعمیر و تعویض رایگان قطعات در طول گارانتی و نصب و راه اندازی در سریع ترین زمان ممکن از طرف نمایندگی می باشد.

قیمت کولر میلون با توجه به اینکه گارانتی دارد یا نه، متفاوت است. اما کولر 24 هزار میلون را می توانید با متوسط قیمت 15,500 هزار تومان و کولر 18 هزار میلون هم با قیمت 13,500 هزار تومان تهیه کنید.

بخوانید:

نحوه کار و تنظیم دمای کولر میلون

این کولر قابلیت 4 حالت یا mode را دارد که شامل: اتومات یا auto، سرمایش یا cool، خشک یا dry و گرما یا heat می شوند.

  • قابلیت auto امکان تهویه هوا با توجه به تنظیماتی که برای آن در نظر گرفته اید را برایتان فراهم می کند.
  • دکمه cool که سردترین حالت ممکن است، با علامت دانه برف در صفحه نمایشگر کنترل از راه دور بیانگر سرمایش محیط است. در فصل تابستان، بیشتر از همه این قابلیت به کمک شما خواهد آمد!
  • دکمه Dry که با نماد قطره آب نشانه گذاری شده است، قابلیت گرفتن رطوبت اضافی از هوا را دارد! در واقع با به کارگیری از فن ها در حالت کُند، رطوبت هوا را می گیرد. در این حالت امکان تنظیم سرعت فن وجود ندارد.
  • قابلیت heat یا گرما در اسپلیت هایی که امکان گرمایشی دارند، فراهم شده است تا زمستانی گرم و مطبوع داشته باشید. نماد این قابلیت، خورشید است. قبل از استفاده بهتر است کولرگازی خود را سرویس کنید.
  • دکمه fan اگرچه قابلیت خنک کردن محیط را ندارد، اما با جا به جایی هوا در فصل بهار، این امکان را فراهم می کند تا هوایی مطبوع تر داشته باشید. در حالت فن، کندانسور دستگاه را خاموش کرده و در مصرف انرژی هم صرفه جویی می شود.


قابلیت بسیار جالب کولر میلون در زمان خواب

قابلیت عالی کولرهای میلون در سرد کردن محیط باعث شده تا در زمان خواب احساس سرمای شدید کنید، حتی اگر در دمای 26 یا 27 هم تنظیم شده باشد! برای چنین حالتی، شرکت میلون قابلیتی در ریموت کنترل خود فراهم کرده تا دمای هوای بسیار راحتی ایجاد و در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

با فعال کردن این دکمه، طرح هلال ماه در نمایشگر کنترل ایجاد شده و به صورت خودکار، سرما در طول شب، مدیریت می شود. زمانیکه از این قابلیت استفاده می کنید، اگر دکمه تنظیمات mode، سرعت فن و یا خاموش و روشن را بزنید، امکان sleep از بین می رود. بنابراین همه تنظیمات لازم را انجام دهید و در آخر، قبل خواب دکمه sleep را بزنید.

قابلیت خاموش و روشن شدن خودکار چگونه عمل می کند؟

در بسیاری از کولرهای نسل جدید، علاوه بر قابلیت خاموشی زمانبندی شده، دکمه ای برای روشن کردن هم به صورت مجزا فراهم شده است تا بتوانید در طول روز یا شب، کولر خود را زمانبندی کنید تا در یک زمان مشخصی روشن یا خاموش شود. به طور مثال اگر می خواهید زمانیکه از محل کار خود به منزل برگشتید، خانه کاملاً خنک باشد، می توانید از قابلیت Timer on استفاده کنید.

تنظیم 24 ساعته کولر گازی میلون در این حالت به کمک شما آمده است! توجه داشته باشید که در زمانبندی، به ازای هر بار فشار دادن دکمه تایمر (هر دو حالت خاموش و روشن)، نیم ساعت به زمان اضافه می شود. اما بعد از تنظیم 10 ساعت، با هر بار فشار دادن دکمه، خود به خود 1 ساعت به زمان شما اضافه می شود.

کلام آخر

در زمان خرید کولر گازی به منطقه جغرافیایی و محل زندگی خود توجه ویژه ای داشته باشید. در این مطلب به راهنمای خرید کولر میلون و مزایا و معایب آن اشاره کردیم تا بتوانید خرید مطمئن تری داشته باشید. از نظر ما تنها معایب کولر گازی میلون، تک رنگ بودن آن است که فقط در رنگ سفید تولید می شوند.