https://chechilas.com/b/best-overcoat-fabrics-2023

بهترین پارچه های پالتویی 2023 (خصوصیات 5 پارچه پالتویی پرطرفدار)

1401/07/07 10:00:05

در بیشتر مناطق کشور ما، 6 ماه از سال هوا سرد و زمستانیست و لزوم خرید یک پالتوی گرم و نرم را بیشتر می کند. اما بهترین پارچه های پالتویی از نظر شما کدامست؟ از آنجایی که پالتو، اور کت و یا کت پشمی جزو گران قیمت ترین تنپوش های بانوان و آقایان محسوب می شود، بنابراین بهتر است قبل از خرید، انواع پارچه های پالتویی را بشناسید تا مجبور نباشید هر سال، هزینه های زیادی برای خرید پالتوهای جدید پرداخت کنید.

در این مطلب به معرفی انواع پارچه پالتویی جدید خواهیم پرداخت و با 5 پارچه برای پالتو زمستان آشنا خواهیم شد.

تفاوت پارچه زمستانی در انواع الیاف طبیعی و مصنوعی چیست؟

اگر در خرید پارچه های پالتویی دقت کرده باشید، متوجه شده اید که این پارچه ها در ضخامت های مختلفی تولید می شوند که برخی از آن ها نازک تر و برخی ضخیم ترند. شما می توانید از انواع نازک تر آن ها مانند سوئیت برای روزهای پاییزی و نوع کشمیر، پوست، کچه، چرم و فوتر برای روزهای برفی و سردتر استفاده کنید.

پارچه پالتویی چرم از قدیم جزو شیک ترین پارچه ها به شمار می رود و هنوز هم در بسیاری از طراحی ها از آن استفاده می شود. مثلاً ترکیب پارچه فوتر با چرم، کچه با چرم و کشمیر با چرم بسیار زیبا و دلچسب می باشد. پارچه چرم مصنوعی معمولاً بعد از چند سال پوسیده می شود، اما چرم طبیعی اینطور نیست.

پالتو مناسب اندام های مختلف

اندام های مختلف چه پالتوهایی باید بپوشند؟

همانطور که می دانید در اکثر پارچه های پالتویی، به دلیل ضخامتی که دارند، بدن را بزرگ تر از آن چیزی که هستند نشان می دهند. اما عمق فاجعه آن جاییست که ندانید چه پالتویی با فرم بدن شما بهتر است!؟ برای اینکه اندامتان بهتر دیده شود، با این قسمت همراه ما باشید.

انواع فرم بدن

1. اندام با فرم ساعت شنی

یکی از بهترین اندام ها، فرم ساعت شنی است و اگر شما جزو این افراد هستید، باید بگویم که خیلی خوش شانس اید! چرا؟؟؟ چون هر مدل پالتویی که انتخاب کنید، در اصطلاح به شما می آید! افراد با این فرم بدن به راحتی می توانند پالتوهایی برش خورده و یا بالای زانو بپوشند.

2. اندام با فرم دایره ای

معمولاً افرادی که در این گروه قرار می گیرند، اضافه وزن دارند، پس بهتر است برای اینکه ظاهر خود را به سمت کوچکتر نشان دادن ببرند، از یقه های بزرگ و یا یقه هفت استفاده نکنند! بهترین پالتو برای اندام دایره ای، پالتوهایی با طراحی بالاتنه تنگ و پایین تنه گشاد است تا کمرشان را باریک تر نشان دهد. بلندی قد پالتو برای این اندام ها، تا زانو بهتر است.

3. اندام فرم مثلثی

شکل مثلث را تصور کنید. اندام هایی با این فرم، دقیقاً حالتی مثل مثلث دارند، یعنی بالا تنه کوچک و پایین تنه بزرگ. برای اینکه این مشکل را در ظاهر برطرف کنیم، بهتر است از آستین های گشاد و یا پفکی استفاده کنید. خط برش پالتوهایی برای این فرم ها، از زیر سینه باشد، زیباتر است. همچنین بهترین پارچه های پالتویی برای اندام مثلثی، یقه های خزدار و یا یقه درشت است.

اگر شما جزو این گروه هستید، از پالتوهایی با مدل فون و یا جیب دار پاکتی استفاده نکنید.

4. اندام فرم مستطیلی

از آنجایی که فرم های مستطیلی از بالا تا پایین اندامشان تقریبا به یک اندازه است، باید سعی کنیم به روش هایی در طراحی پالتو، بخش کمر را کوچکتر نشان داده و یا با اکسسوری هایی مانند کمربند، این قسمت را مدیریت کنیم. یقه های باز و یک طرفه برای این اندام ها بهترین گزینه است.

بهترین پارچه های پالتویی برای دوخت

1. پارچه پشمی

با دیدن انواع پارچه پشمی پالتویی بی شک به یاد برف و طوفان می افتید! اگر به دنبال خرید پارچه پالتویی بسیار بادوام و یا خرید پالتوی آماده ای هستید که چندین سال از آن استفاده کنید، پارچه پشمی گزینه مناسبیست. این پارچه معمولاً از پشم گوسفند تولید می شود و کاملاً طبیعی هستند. البته که الیاف مصنوعی آن نیز با قیمت پایین تر در بازار قابل دسترسی می باشد. البته ناگفته نماند که پارچه های پشمی، از پشم و پوست حیوانات دیگر نیز مانند: خرگوش، لاما و بز نیز تولید می شوند.

پالتوی پشمی در برابر گرما عایق خوبی بوده و در برابر شست و شو و ساییدگی بسیار مقاوم است.

خرید پارچه پشمی

2. پارچه فوتر

ریشه نامگذاری فوتر به کشور فرانسه برمیگردد. جنس این پارچه طوریست که در کشور ما به پارچه نمد نیز شناخته می شود. اما جالب است بدانید که پارچه فوتری نمونه ای از پارچه پشمی است که از پشم گوسفند تولید می شود. یکی از بهترین پارچه های پالتویی که ضخامت زیادی دارند، پارچه فوتر است که در زمستان می تواند شما را بسیار گرم نگه دارد.

خصوصیات پارچه فوتر

3. پارچه کچه

یکی از بهترین پارچه های پالتویی، پارچه کچه ترک است که از جمله مزایای آن، چروک نشدنش است. کچه در انواع مختلفی از جمله: ضخیم، نازک، تک نخ و کچه 2 نخ تولید می شود که در زمستان شما را بسیار گرم نگه می دارد. پارچه کچه هم در دسته پارچه های پشمی قرار می گیرد. اغلب این پارچه ها خاصیت کشسانی ندارند ولی بهتر است در زمان شستشو از آب ولرم و مواد نرم کننده استفاده شود و به کمک دست این کار صورت بگیرد.

ویژگی پارچه کچه

4. پارچه چرم

از جمله پارچه پالتویی پرطرفدار در بین خانم های جوان، پارچه چرمی است که بسیار شیک و خاص می باشد. البته که کت و پالتوی مردانه هم در انواع چرم همیشه و در همه دوران طرفداران خاص خودش را داشته است. پارچه چرم از پوست حیواناتی مانند: مار، تمساح، بز، گاو و... تولید می شود. دستکش های چرمی هم گزینه خوبی برای روزهای بارانی و برفی هستند چرا که رطوبت را از خود عبور نمی دهند.

خرید پارچه چرم

5. پارچه موهر

یکی از پارچه هایی که علاوه بر پالتو، در دوخت انواع کت، شومیز، تونیک و... در مدل های زنانه و مردانه استفاده می شود، موهر است. این پارچه از الیاف تولید شده از پشم بز آنگورا یا آنغوره به دست می آید. پارچه موهر جزو پارچه های گران زمستانی محسوب می شود که شما را بسیار گرم نگه می دارد.

خرید پارچه موهر

جمعبندی

در این مطلب سعی کردیم خیلی سریع به سراغ ویژگی ها و خصوصیات انواع پارچه پالتویی ضخیم برویم تا خودتان به راحتی انتخاب کنید که چه نوع پارچه و یا پالتویی برای شهر و منطقه ای که در آن زندگی می کنید مناسب تر است. شما می توانید با مطالعه دقیق و کامل این مطلب، از خرید هر ساله پالتو راحت شوید!