نصب سنگ کوهی مالون روی دیوار

فروش و نصب سنگ کوهی مالون روی دیوار.
سنگ مالون نوع دیگری از سنگ‌های ساختمانی است که دارای طیف رنگی بسیار متنوع و گسترده‌ای می‌باشد. از این سنگ در بخش‌های متعددی از ساختمان استفاده می‌شود و به نوعی یک سنگ پرکاربرد است. هرچه مقاوت سنگ‌های مالون بیشتر باشد، از آن بیشتر در ساختمان سازی استفاده می‌کنند. سنگ‌های مالون را در اصطلاح به نام سنگ لاشه نیز شناسایی می‌کنند. در ادامه به با معرفی انواع سنگ مالون و بررسی ویژگی‌های آن بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

معرفی سنگ مالون
سنگ مالون یک سنگ لاشه دستکاری شده، چکش خواری شده و به طور کلی تغییر یافته است که در ساخت و ساز، به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سنگ به دلیل تراشی که داده شده است، شکل منظم و متقارنی دارد. سنگ بادبر نیز نام دیگر سنگ مالون است. این سنگ یک نوع سنگ طبیعی است که به صورت مرحله‌ای از معادن استخراج می‌گردد. این سنگ در حالت استاندارد خود ارتفاع حدود ۲۸ و طولی از ۲۰ تا ۴۰ و عرضی ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر را دارا می‌باشد. شاید جالب باشد که بدانید به عرض مالون اصطلاحاً گوشت مالون نیز گفته می‌شود.

ویژگی سنگ‌های مالون
سنگ مالون ویژگی‌های زیادی دارد و این ویژگی‌ها آن را به یک سنگ پرمصرف تبدیل کرده‌اند. اولین و مهم‌ترین ویژگی انواع سنگ مالون مقاومت بالای آنها در برابر ضربه و خراش است. با این ویژگی می‌توان از این نوع سنگ در مکان‌های پر رفت و آمد استفاده کرد. این سنگ جذب آب بسیار کمی دارد و راهی برای نفوذ آب در آن دیده نمی‌شود. طیف رنگی مالون بسیار گسترده است و به راحتی می‌توان آن را با سایر متریال به کار رفته در ساختمان هماهنگ کرد. از رنگ‌های این سنگ می‌توان به سنگ مالون قهوه‌ای، مالون رنگ شیری، مالون سبز و سنگ مالون طوسی اشاره کرد. سنگ مالون سبز بسیار مرغوب است و علاوه بر جنبه مقاومت در ساخت و ساز، جنبه درمانی نیز دارد.

انواع سنگ مالون چه کاربردهایی دارد؟
سنگ‌های مالون با توجه به معادن، نوع استخراج سنگ، فراوری که بر روی آنها صورت می‌گیرد، از ویژگی‌ها و کاربردهای مختلفی برخوردار هستند. از جمله کاربردهای سنگ مالون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

نماسازی
جدول سازی
ساخت نما
سنگ فرش راه پله
استفاده در دیوارهای باربر
ساخت نمای پل
ساخت دیوار در پارک ها
کاربرد در ایجاد دیوار حایل.