location-mark شهر خود را انتخاب کنید
https://chechilas.com/ketab-badr/کتابفروشی-بدر-در-رشت

خرید کیت مرگ از سوزان سانتاگ

«کیت مرگ» رمانی دیگر از سوزان‌ سانتاگ است و خواننده را به دل یک ماجراجویی وهم‌آلود و نفس‌گیر می‌برد. با این‌که این اثر دومین رمان و از آثار اولیه‌ی سانتاگ به‌شمار می‌آید، جان‌مایه‌ی دیدگاه‌ها و فلسفه‌ی متأخر او را با خود حمل می‌کند.

رمان ماجرای مردی است به نام دالتون دیدی هارون که به سفری درونی و وجودی پا می‌گذارد و با وسواس‌ها و دل‌نگرانی‌هایی همچون مرگ، میرایی، هویت و غیره دست‌وپنجه نرم می‌کند. ماجراهای رمان که از چشم‌انداز ذهن او روایت ‌می‌شود، گسیخته و به‌غایت تصادفی‌اند. چه آن‌که گاه‌وبی‌گاه جهت ارائه‌ی تأملات و واکاوی‌های فلسفی و وجودی روایت، نفس قطع می‌کند؛ تنها برای این‌که دیوانه‌وارتر شتاب بگیرد. سانتاگ از این جهت و از لحاظ کیفیت جهان داستانی‌اش به کوندرا و کافکا نقب می‌زند.


دیدی که در کار تبلیغات برای یک شرکت تولید میکروسکوپ است اسیر رنجی درونی می‌شود و این رنج با عبور از لنز رخدادهای بیرونی نظیر دل‌باختنش به دختری نابینا یا کشتن یک کارگر راه‌آهن، چندصدبرابر بزرگ‌نمایی می‌شود. سانتاگ در طول این رمان تجربی، از تکنیک‌های گوناگون و بدیع نویسندگی بهره می‌گیرد و با بازی با روایت و زاویه‌دید،‌ با کم ‌و زیاد کردن حساب‌شده‌ی طول جملات، با تکیه‌بر ذهنی‌گرایی افزون و نه‌چندان قابل اعتماد دیدی، مرز رویا و واقعیت را در‌هم می‌آمیزد و اثری به‌غایت تجربی و مدرن خلق می‌کند. سانتاگ حتی اشاره کرده است که لوئیس بونوئل، فیلم‌ساز سوررئالیست اسپانیایی، علاقه داشته اقتباس سینمایی «کیت مرگ» را بسازد.


 


کتابفروشی بدر در رشت
کتابفروشی بدر در رشت
گیلان - رشت
دیگر آگهی های این شعبه