انواع سنگ گرانیت چیست ؟


انواع سنگ گرانیت چیست ؟ طیف رنگی را از سفید تا سیاه تا صورتی محدود می کنند ، اما چه چیزی باعث می شود یک نوع سنگ خاص آنقدر متغیر باشد؟ در اینجا خواهیم فهمید که چه چیزی گرانیت را به رنگ متفاوتی تبدیل می کند ، آنچه در مورد کانی شناسی و منشأ آن به ما می گوید. شما ممکن است یک زمین شناس آماتور باشید ، فقط کنجکاو باشید ، یا به دنبال رنگ گرانیت خود هستید. صرف نظر از این ، شما از انواع گسترده ای از گرانیت های مختلف شگفت زده خواهید شد. گرانیت یکی از رایج ترین انواع سنگ ها است که در همه چیز از ساختمان ها گرفته تا مجسمه ها استفاده می شود. این سنگ هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان سمبل قدرت و دوام در نظر گرفته می شود.


چه چیزی رنگ گرانیت را تعیین می کند؟


انواع رنگ گرانیت چیست ؟ این سنگ ترکیبی از مواد معدنی و سنگها است ، در درجه اول کوارتز، فلدسپات پتاسیم ، میکا ، آمفیبول و ردیابی سایر مواد معدنی. این سنگ به طور معمول حاوی کوارتز 20-60 ، فلدسپات 10-65، و 5-15 mic میکا (بیوتیت یا موسکویت) است. مواد معدنی تشکیل دهنده گرانیت به آن رنگ های بی نظیری را می دهند که در انواع مختلف گرانیت می بینیم. نسبت نسبی مواد معدنی با رنگ های مختلف در این سنگ تا حد زیادی به دلیل منبع اصلی سنگ مذاب است که برای تشکیل گرانیت خنک می شوند.


اگر سنگ مذاب در فلدسپات پتاسیم فراوان باشد ، گرانیت احتمالاً رنگ صورتی ماهی را در خود جای می دهد. از طرف دیگر ، اگر سنگ مذاب در کوارتز و مواد معدنی تشکیل دهنده آمفیبول فراوان باشد ، به احتمال زیاد یک لکه ای سیاه و سفید که معمولاً در کانترها دیده می شود .کوارتز –  رنگ سفید شیری فلدسپات و رنگی غیر پتاسیم فلدسپات –  رنگ صورتی ماهی قزل آلا –رنگ مشکی یا قهوه ای تیره – معمول طلای فلزی یا رنگ زرد – رنگ سیاه یا تیره رنگ ترکیبی از مواد معدنی فوق بیشتر رنگهایی را که معمولاً در یک گرانیت مشاهده می کنیم تشکیل می دهد. حال بیایید انواع این سنگ را تفکیک کنیم و یک مرور اجمالی از آنچه به رنگ آنها الهام می بخشد ، خواهیم کرد.


انواع رنگ سنگ گرانیت چیست


گرانیت سفید


گرانیت سفید گرانیتی است که در درجه اول از مواد معدنی کوارتز (شیری سفید) و فلدسپات (سفید مات) تشکیل شده است. لکه های کوچک سیاه موجود در تصویر زیر احتمالاً دانه های کوچک آمفیبول است. این ممکن است به دلیل عدم وجود اجزای شیمیایی مورد نیاز برای تشکیل آمفیبول باشد.