خرید و قیمت کتاب خواهر از نشر ثالث

کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی، یکی از مرموزترین زنان جهان است. فضای بستۀ کره شمالی برای بسیاری کنجکاوی‌برانگیز است. رهبر کره شمالی نه اجازۀ دسترسی اطلاعات به شهروندان کشورش را می‌دهد و نه اجازه می‌دهد اطلاعاتی از داخل مرزهای کشورش به بیرون درز کند. کتاب «خواهر» با مرور زندگی کیم یو جونگ، به مناسبات قدرت در کره شمالی می‌پردازد.

سانگ یون لی نویسندۀ کتاب خواهر، پژوهشگر مطالعات کره و ساکن آمریکاست. او سعی کرده است با استفاده از منابع اطلاعاتی مختلف، برخی رازهای زندگی کیم یو جونگ و برادرش را برملا کند. این کتاب از معدود مطالعات دقیق و روشنگر دربارۀ خواهر کوچک‌تر رهبر کنونی کره شمالی کیم جونگ اون است. کیم یو جونگ از نظر قدرت و نفوذ، بعد از برادرش در ردۀ دوم قرار دارد و این موضوع در جامعۀ مردسالار کره شمالی عجیب و بحث‌برانگیز است. سونگ یون لی نویسندۀ کتاب خواهر معتقد است پشت این چهرۀ سرکش، زنی با قدرت بسیار زیاد وجود دارد که تاثیر بسیار زیادی بر برادر خود دارد و احتمالا جانشین او خواهد بود.

نگاهی به سال‌های اولیه زندگی کیم یو جونگ، تحصیلات او، ظهور او به عنوان شخصیتی سیاسی و قدرتمند و همچنین تاثیرش بر روی برادرش از جمله مطالبی است که در این کتاب آمده است. کیم یو جونگ هم سیاست‌گذار خارجی کره شمالی است و هم سرنوشت مردم کره شمالی در دست اوست. این زن مقتدر و باصلابت، لبخندی سرد بر لب و زبانی تهدیدآمیز دارد که موثرترین چهرۀ این دولت کمونیستی مخوف جهان است. نویسندۀ کتاب می‌نویسد از چشم مردم کره، کیم یو جونگ، زنی اهریمنی است اما پدرش او را «شاهزاده خانم شیرین بابا» صدا می‌کرد. اکنون او تقریبا به اندازۀ برادرش نماد استبداد کره شمالی است. به عنوان رئیس تبلیغات رژیم، کینه‌توزی کره شمالی را نمایش می‌دهد و تمایل دارد که با لفاظی‌های توهین‌آمیز دربارۀ نابودی آمریکا و کره جنوبی صحبت کند.

کتاب خواهر هم تصویری از یک شخصیت ‌محوری در وحشیانه‌ترین دیکتاتوری جهان است و هم توصیفی از خاندان او. این کتاب با نشان دادن نوع رفتار خانواده، عملکرد تنها سلطنت موروثی کمونیستی در جهان را نشان می‌دهد. نویسنده در بخشی از کتاب خواهر، به استفادۀ کیم از آدم‌ربایی و آزمایش‌های موشکی به عنوان مقدمه‌ای برای مذاکره با آمریکا و کره جنوبی می‌پردازد.

این کتاب فقط دربارۀ زندگی خواهر رهبر کره شمالی نیست بلکه اطلاعات دست اولی از ملتی منزوی ارائه می‌دهد که مردم سایر نقاط جهان بسیار کم از این ملت و کشورشان می‌دانند. کتاب خواهر برای علاقمندان به مباحث سیاسی و زندگی‌نامه سیاستمداران، می‌تواند بسیار جذاب و لذت‌بخش باشد