اجرای سنگ لاشه دیوار کوهی سنگ مالون

کاربردهای سنگ مالون
انواع سنگ مالون را بشناسید
این سنگ ساختمانی نیز مانند سایر سنگ‌هایی که می‌شناسید به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. اگر بخواهیم سنگ‌های مالون را بر اساس طریقه آماده سازی آن ها دسته‌بندی کنیم، به سه دسته مشخص تقسیم می‌شوند. نوع اول مالون تمام تراش است. سنگ تمام تراش به سنگی گفته می‌شود که قسمت‌های ملات خور و پشت سنگ نیز تراش داشته باشند. نوع بعدی سنگ مالون سرتراش یا نیم تراش است. این نمونه سنگ‌ها هرچند طرف نمایی که دارند تراشیده شده است، ولی پشت آن بدون تراش باقی می‌ماند. مالون اندازه یک نوع دیگر از سنگ‌های مالون است. به سنگ تمام تراشی که بر اساس یک اندازه معین برش داده شود سنگ اندازه می‌گویند.

سنگ مالون نما
سنگ مالون نما نوعی سنگ مالون است که بیشتر برای نمای ساختمان منازل و هتل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت می‌توان گفت عمده مصرف سنگ‌های مالون برای نماسازی می‌باشد. سنگ مالون نما زیر مجموعه‌ای از سنگ‌های لاشه است با این تفاوت که سنگ مالون نما دستکاری شده است. خاصیت چکش خواری که سنگ‌های مالون دارند این مزیت را برای آنها ایجاد می‌کند که بتوان از آنها در هر محلی مانند گوشه و کنار ساختمان نیز استفاده کرد. اندازه های استاندارد انواع سنگ مالون در بندهای قبلی ذکر شد. اگر ابعاد سنگ از این مقادیر کمتر باشد، به عنوان سنگ مالون کله معرفی خواهد شد. سنگ‌های مالونی که رنگ‌های مختلفی داشته باشند، برای به کارگیری در نمای ساختمان بسیار مناسب هستند.

مشخصات یک سنگ مالون با کیفیت
از آنجایی که از سنگ مالون در کارهای عمرانی مانند ساختمان سازی، ساخت پل‌ها و تونل‌ها و صدها استفاده می‌کنند، باید توجه خاصی به ویژگی‌های فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی آنها داشت. در نظر داشتن این موارد بسیار مهم است و به شما کمک شایانی خواهد کرد. یک سنگ مالون خوب باید عاری از کانی‌های رسی و سایر کانی‌هایی باشد که سبب هوازدگی می‌شوند. متریالی که برای انجام فرآیندهای عمرانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید جذب آب پایین و مقاومت فشاری بالایی داشته باشند. تمامی این موارد در انواع سنگ مالون به خوبی دیده می‌شود. پس سنگ بسیار مناسبی جهت کارهای ساخت و ساز می‌باشد.

به کارگیری مالون به عنوان سنگ باغ
استفاده از سنگ‌های ساختمانی برای طراحی باغ یکی از ایده‌های عالی برای زیباسازی باغ است. شکل نامنظم و مقاومت بالای سنگ مالون باعث شده که از آن در ساخت پل‌های باغ یا دیوارهای باغ و حیاط استفاده کنند. استفاده از این متریال با کیفیت در محوطه سازی باغ به همراه یک نورپردازی مناسب می‌تواند زیبایی خاص و منحصر به فردی به فضای باغ ببخشد. فرم طبیعی که سنگ‌های مالون دارند آن را به یک متریال مناسب برای ساخت دیوارهای باغچه نیز تبدیل کرده است.@۰۹۱۲۹۰۵۷۵۹۷@۰۹۱۹۹۰۰۳۰۶۵@