انواع گل های شب بو

فروش انواع گل شب بو در اصفهان
گل من و تو > گل و گیاه > گل و گیاه آپارتمانی > گل شب بو (Matthiola incana) شرایط نگهداری و کاشت + نماد ها
گل و گیاه آپارتمانی
گل شب بو (Matthiola incana) شرایط نگهداری و کاشت + نماد ها
گل من و تو
ارسال شده توسط
گل من و تو
۱۱ ماه قبل
افزودن دیدگاه
۷ دقیقه مطالعه
شرایط نگهداری گل شب بو
شرایط نگهداری گل شب بو
شرایط نگهداری گل شب بود : گل شب بو با ظاهری زیبا و رایحه ای بی نظیر در مراسم عيد نوروز، دسته گل عروس، دکور و هدیه دادن استفاده می شده است. گل شب بو یک گیاه گلدار از آفریقای جنوبی و منطقه مدیترانه است كه در قرن شانزدهم، به انگلستان صادر شد و از آنجا اروپا و سایر قاره ها زادگاه اصلي آن شد. تنها راه تشخيص گل شب بو از ساير گل ها، گلبرگ های آن است و رایحه آن بيشتر شبیه دارچین یا میخک است. امروزه این گل زیبا حدود ۱۴۰ گونه دارد و در رنگ های مختلف از جمله صورتی، قرمز، بنفش، آبی و سفید يافت مي شود.

آنچه در این مطلب مطالعه میکنید:
معرفی و تاریخچه گل شب بو
شرایط درست نگهداری از گل شب بو در خانه
نحوه كاشت و پرورش گل شب بو
نكات كاشت گل شب بو
موارد استفاده و كاربردهاي از گل شب بو
انواع گل شب بو
مشکلات و بیماری های گل شب بو
با توجه به اينكه اغلب خانواده هاي ايراني تمايل بسياري براي پروش گل و گياه هاي آپارتماني از قبيل گل شمعدانی، گل بنجامین و گل شب بو دارند. شب بو گیاهی یک و چند ساله براي فصل زمستان و بهار در انواع پاکوتاه، متوسط و پابلند است كه علاوه بر كاربرد زيبايي مصارف دارویی نيز دارد و به عنوان گياه دارويي براي مفاصل استفاده مي شود. سالهاست كه به دليل زيبايي گل ها و عطر بينظيرش همچنين نگهداري آسان برای نگهداری در آپارتمان و کاشت در فضای سبز و باغچه‌ ها بهترين گزينه است.

گل شب بو در بين گل ها معطرترين با رايحه آرامشبخش است اگر يكي از اين گل ها در خانه داشته باشيد عطر بسيار آن شما را شگفت زده مي كند. اگر ميخواهيد اين گل مقاوم و بادوام با عطر و زیبایی منحصر به فردش را در منزل خود داشته باشيد این گیاه مناسبی است.