location-mark شهر خود را انتخاب کنید

کتاب دختری كه به اعماق دريا افتاد

رمانی پرحادثه و پرتلاطم به قلم اکسی اوه (Axie Oh) که شما را میخکوب می‌کند! در افسانه‌های کهن کره‌ای آمده است که هرگاه خدای دریا با طوفان‌های وحشتناک و رعد‌و‌برق‌های هولناک، خشم خود را از زمینی‌ها نشان داد، باید با قربانی کردن عروس دریا او را به آرامش برسانیم. هر سال وقتی که طوفان‌های سهمگین دریایی ساحل را به زیر آب می‌برد، مردم دختری را به‌عنوان عروس دریا انتخاب کرده و به پیشگاه او تقدیم می‌کنند تا به این شکل از نابودی سایر انسان‌ها جلوگیری کنند. ماجرای کتاب دختری که به اعماق دریا افتاد (The Girl Who Fell Beneath the Sea) براساس همین افسانه و واکنش مردم در برابر آن جلو می‌رود.


اگرچه امروزه با پیشرفت علوم تجربی و شناخت سازوکار طبیعت می‌دانیم که نه از خشم خدایان خبری هست و نه نیازی به قربانی داریم، اما با‌ این‌ وجود، مطالعه‌ی قصه‌های دوران باستان هنوز لطف خود را از دست نداده‌اند. این قصه‌ها، هم جهان‌بینی مردم آن دوران را به ما نشان می‌دهند و هم قادرند بسیار جذاب و سرگرم‌کننده باشند. اکسی اوه در کتاب دختری که به اعماق دریا افتاد، روایت تازه‌ای از این داستان کهن ارائه کرده که خواندن آن برای نوجوانان و بزرگسلان بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

«مینا» قهرمان اصلی کتاب دختری که به اعماق دریا افتاد، خواهر جون است و برای اینکه برادرش را از رفتن به این ماجراجویی خطرناک بازدارد، تصمیم دارد خودش را به‌عنوان عروس دریا به آب بیندازد. در همین نقطه از رمان اکسی اوه است که این شخصیت، قدم به دنیای اشباح و سرزمین خدایان می‌گذارد. نویسنده در قالب این رمان عاشقانه و احساسی، سعی دارد مفاهیم عمیقی مانند فداکاری و عشق به خانواده را به مخاطبانش بیاموزد؛ مفاهیمی که شاید پیش‌پا‌افتاده به نظر برسند، اما بخش مهمی از انسانی‌ترین عواطف ما به‌حساب می‌آیند.