راهنمای نگهداری از همستر

همستر ها حیوانات کوچک و دوست داشتنی هستند که خیلی ها را جذب خود می کنند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که جذب همسترها شدید و تصمیم به نگهداری یکی از این کوچولو های بامزه گرفته اید یا یک از آنها را پیش خود دارید، جای درستی را انتخاب کرده اید! در این وبلاگ از دامپزشکی آستانه اشرفیه می خواهیم اطلاعات جامعی را درباره نگهداری همسترها در اختیارتان قرار دهیم.
تغذیه مناسب همستر
همسترهای شکمو در انتخاب غذا سختگیر نیستند و هر چیزی که جلویشان بگذارید را می خورند؛ البته این دلیل نمی شوند که شما حواستان به رژیم غذایی درست همستر نباشد. یک رژيم غذایی درست برای همستر باید شامل پروتئین، كربوهيدرات، چربی، انواع ويتامين و مواد معدنی باشد!
محل نگهداری همستر
برای نگهداری همستر از ظروف شیشه ای مثل آکواریوم استفاده می شود که امکان بستن درب آن هم وجود دارد. شما باید کف این قفس شیشه ای را با نرمه چوب نجاری به همراه کاغذ سفید خرد شده، بپوشانید تا همستر دلبندتان در اتاقکش، احساس آرامش و راحتی داشته باشد.
مراقبت بهداشتی همستر
همسترها کلا حیوانات تمیزی هستند و به حمام نیاز ندارند. گه گاهی اگر احساس کردید که همسترتان کثیف شده، یک دستمال نم دار برای تمیز کردنش کفایت می کند! از جمله مواردی که برای بهداشت همستر باید در نظر داشته باشید، این است که موهایش را پیرایش، اصلاح و شانه کنید، ناخن هایش را بگیرید و درصورت بروز زخمی روی بدنش، او را تحت نظر داشته باشید تا مبدا عفونت کند.