ورق گالوانيزه رنگى

به ورق گالوانیزه که با یک لایه رنگ کوره‌ای رنگ شده‌اند، ورق گالوانیزه رنگی می‌گویند. این نوع از ورق‌های گالوانیزه به علت زیبایی که دارند، زیاد استفاده می‌شوند. علاوه بر زیبایی این نوع از ورق‌ها در برابر رطوبت و اسید و آسیب‌های محیط بیرونی مقاومت بیشتری دارد. ورق گالوانیزه رنگی از لحاظ شکل و شمایل داری انواع مختلف است که هر کدام کاربرد خاص خودش را دارد. با دستگاه‌هایی که به فلزات فرم می‌دهد، انواع مختلف ورق گالوانیزه رنگی را می‌سازند. ما در این مقاله قصد داریم که ورق گالوانیزه رنگی را به طور کامل شرح دهیم و انواع آن را معرفی کنیم. همچنین مراحل ساخت این نوع ورق رنگی را بررسی می‌کنیم.
ورق رنگی گالوانیزه، ورقی فلزی است که با رنگ‌های اصطلاحا الکترواستاتیک رنگ‌آمیزی شده است. این ورق‌ها در پنج ضخامت با اشکال مختلفی همچون شادولاین، ذوزنقه‌ای، کرکره‌ای، سفال پالرمو در کاربردهای مختلف شناخته شده است.ورق رنگی گالوانیزه، ورقی فلزی است که با رنگ‌های اصطلاحا الکترواستاتیک رنگ‌آمیزی شده است. تنوع رنگی ورق گالوانیزه در بازارهای حال حاضر بالا است و بالای ۱۰ نوع رنگ مختلف کاندیدای نشستن به پیکره ورق گالوانیزه مورد نظر شما هستند. این نوع ورق کاربردهای متعددی دارد که پرکابردترین آن پوشش سقف ویلاها و سوله‌ها و منازل شهرهای مرطوب است. استفاده از این ورق از دو نظر حائز اهمیت است؛ اول این که استفاده از رنگ‌های جذاب به جای رنگ اصلی فلز به زیبایی مکانی که از ورق گالوانیزه به هر شکل استفاده می‌کنیم اضافه می‌‌کند. همچنین وجود رنگ کوره بر روی سطح فلز باعث محافظت از فلز در برابر آسیب‌های بیرونی می‌شود.
در محیط‌های مرطوب که آب می‌تواند باعث زنگ زدن سطح فلزی ورق شود، از ورق گالوانیزه رنگی استفاده می‌کنند. همچنین محیط‌هایی که موادی وجود دارد که باعث خوردگی فلز می‌شود توصیه اکید شده که از ورق گالوانیزه رنگی استفاده شود. برای همین موضوع در طراحی این ورق‌ها در سطح بیرونی رنگ ضخامتی به مراتب بیشتر از سطح درونی ورق دارد. زیرا خطر اصلی در محیط بیرونی سطح فلزی ورق را تهدید می‌کند. گستره استفاده از این ورق‌ها از ساخت لوازم خانگی تا صنعت ساختمان‌سازی است. این ورق‌ها دارای انواع مختلف از نظر ظاهری و نحوه فرم دادن است که هرکدام کاربرد مخصوص به خودشان را دارند. قیمت ورق رنگی نسبت به قیمت ورق گالوانیزه به علت فرایند طولانی‌تر و مواد اولیه، کمی بیشتر است.