بلیط هواپیما

تهران بزرگترین شهر و پایتخت ایران است، از این رو بسیاری از افراد برای انجام امور اداری، تفریحی و بسیاری از موارد دیگر به این شهر سفر می‌کنند. یکی از مهمترین دغدغه‌های این مسافران، خرید بلیط ارزان قیمت است. وجود فرودگاه، ایستگاه راه آهن و چندین پایانه مسافربری که همگی در داخل شهر تهران واقع هستند، رفت و آمد آسان به این شهر را فراهم نموده است. لازم به ذکر است که فرودگاه مهرآباد در سال ۹۷ با میزان ۱۲۶ هزار و ۳۰ فروند، بیشترین نشست و برخاست هواپیما در کشور را به خود اختصاص داده است، که همین امر تعداد بالای مسافران این شهر را نشان می‌دهد.
برخی از مکان های دیدنی تهران شامل :

میدان مشق تهران
یکی دیگر از جادبه های دیدنی شهر تهران میدان مشق نام دارد که در محدوده بین خیابان امام خمینی و سی تیر قرار دارد. این میدان در زمان فتحعلی شاه ساخته شده و هدف از احداث آن محلي براي تمرین رزمی قشون بوده است. در زمان ناصرالدین‌شاه، دروازه‌ای برای میدان مشق ساخته شد كه در زمان وزیر جنگی رضاخان، آن سر در را خراب کردند و در شرق آن سردر دیگری شبیه به آن ساختند که امروز پابرجاست. نام میدان مشق در دوره‌اي كوتاه در دوره رضاشاه به نام باغ ملی خوانده می‌شد و بعد از آن ساختمان‌های دولتی در آن ساخته شد.
کدام بناها و کاخ ها در این میدان واقع شده اند؟ سردر باغ ملی، موزه پست و تلگراف (اداره پست)، موزه ملی ایران، موزه ایران باستان، کاخ شهربانی (ساختمان شماره‌ ۹ وزارت امور خارجه)، موزه عبرت (بازداشتگاه کمیته‌ی مشترک ضد خرابکاری ساواک شهربانی یا بازداشتگاه توحید)، موزه سکه بانک سپه، مجموعه قزاقخانه (دانشگاه هنر)، وزارت امور خارجه، ساختمان شماره ۳ وزارت امور خارجه (ساختمان شرکت نفت ایران و انگلیس پیشین)، باشگاه افسران (ساختمان شماره‌ ۷ وزارت امور خارجه)، کتابخانه و موزه ملی ملک.
محدوده میدان : میدان مشق از شمال به خیابان سوم اسفند (سرهنگ سخایی کنونی)، از شرق به خیابان علاءالدوله (فردوسی کنونی)، و از غرب به خیابان قوام‌السلطنه (سی تیر کنونی) و از جنوب به خیابان باغشاه یا سپه (امام خمینی کنونی) محدود می‌شده است. ساختمان‌های كنونی اداره پست (دربردارنده موزه وزارت پست و تلگراف و تلفن‌)، شهربانی كل كشور (نیروی انتظامی کنونی)، وزارت امور خارجه‌، موزه ملی ایران (موزه ایران باستان)، موزه و كتاب خانه ملی ملك‌، اداره كل ثبت اسناد و املاك كشور، و بنای نخستین شركت ملی نفت (ساختمان کنونی شماره ۳ وزارت امور خارجه) در این میدان جای داشته‌اند و سردر باغ ملی میان ساختمان پستخانه (در جایگاه کنونی موزه وزارت ارتباطات) و ساختمان پیشین شركت ملی نفت (ساختمان شماره ۳ وزارت امور خارجه) جای داشت و راه ورودی به خیابان ملل متحد از خیابان سپه (خیابان امام خمینی) بوده است. عکاس‌خانه آنتوان سوریوگین در خیابان علأالدوله هم در جنب شرقی میدان مشق قرار داشته است.

بوستان نیاوران تهران
در محله نیاوران، منطقه ۱شهر تهران بوستانی با همین نام محله قرار دارد، بوستان نیاوران یکی دیگر از چندین پارکهای تهران است که علاقه مندان خاص خود را داراست. مساحت این پارک نزدیک به ۶۲،۰۰۰ متر مربع است و در سال ۱۳۴۸ به دستور محمدرضا پهلوی و با نقشه طراحان انگلیسی و معماری مهندس سردار افخمی استاد دانشگاه تهران که از پیشروان معماری مدرن در ایران به شمار می‌رود ساخته شد. پارک به‌ شیوه‌ای طراحی شده که برای خانواده‌ها، جوانان و کودکان محیطی مفرح و پویا پدید آورد. این بوستان به ورزش‌های صبحگاهی دسته‌ جمعی‌اش مشهور است. از مشخصات ویژه این بوستان اشکوب‌ های چندگانه و پله‌ های گوناگون است. یکی دیگر از ویژگی های این پارک آب نماهای بزرگ با مساحت نزدیک به ۳۳۲۰ متر مربع است. بوستان نیاوران دارای دو درب ورودی شمالی و جنوبی است که هر دو به خیابان پاسداران باز می شوند. فضای سبز پارک در برگیرنده ۸،۰۰۰ متر مربع گل‌ کاری و در حدود ۲۰،۰۰۰ متر مربع چمن‌ کاری به همراه درختان از گونه‌ های فراوان است و یکی از کهن‌ترین درختان چنار تهران با دیرینگی ۱۵۰ سال و بلندی ۲۰ متر و محیط ۲,۸ متر در این پارک جای دارد. دریاچه این بوستان که در آن ماهی و مرغابی و لاک پشت زندگی می‌ کنند، از دیگر زیبایی‌ های این پارک است. در بوستان طیف متنوعی از درختان و گیاهان مناسب با آب هوای منطقه شمیران به چشم می خورد؛ درختانی مانند چنار، کاج، بیدمجنون، اقاقیا، بیدفری، ماگنولیا، گیلاس، سیب‌گل، سدروس، نوئل و میخک هندی، چرم لیفه، ایلکس و کورئوس. علاوه بر شاه‌ طوطی‌ها که به طوطی اسکندر نیز معروف هستند؛ پرندگان بومی شمیران مانند بلبل خرما، دارکوب، گنجشک، سهره، سار، مرغ مینا، دم جنبانک، زاغی و کلاغ جامعه پرندگان این پارک را تشکیل می‌دهند. از امکانات این پارک می‌ توان به کتابخانه، آمفی تئاتر، زمین اسکیت، زمین بازی کودکان، زمین تمرین اسب سواری، سالن ورزشی بانوان، نماز خانه و چهار استخر بزرگ اشاره کرد. بوستان نیاوران در همسایگی میدان باهنر (میدان نیاوران) و انتهای شمالی خیابان پاسداران (سلطنت آباد پیشین) و در جنوب کاخ نیاوران قرار گرفته است. امیدواریم که از این بوستان دیدن کنید و شادی لازم را از حضور و تفریح در آن کسب کنید.

بوستان جمشیدیه تهران
یکی دیگر از بوستانهای زیبا و فرح بخش شهر تهران بوستان جمشیدیه نام دارد که با وسعتی در حدود ۱۰ هکتار در شمال شهر تهران واقع شده است. اگر به دنبال تفریح در یک روز تعطیل و بدون دغدغه هستید انتخاب این بوستان بسیار مناسب و شایسته است. این بوستان مصفا که در منطقه یک و ناحیه ۴ تهران و در بخشی از اراضی باغ‌های دولو ساخته شده است، روزگاری متعلق به خاندان دولو بود که در دوره قاجار می‌زیستند.
بوستانی که امروزه به آن «پارک جمشیدیه» می‌گویند، در واقع متعلق به فردی به نام جمشید دولو قاجار بوده است. املاک زیادی در تهران به نام طایفه دولو از مشهورترین خانوادههای وابسته به قاجار، سند خورده بود، در شناسنامه تاریخی پارک جمشیدیه هم نام جمشید دولو قاجار به عنوان مالک زمین این بوستان ثبت شده است، مالکی که ملک ۶۹ هزار مترمربعی خود را به فرح پهلوی بخشید. با ورود به فضای بوستان جمشیدیه هجوم هوای خنک و پاکیزه را به درون ریه‌های خود احساس می‌کنید. اینجا دیگر از دود و ماشین خبری نیست. تا چشم کار می‌کند، درخت است و گل، نغمه پرندگان با صدای شرشر آب درهم آمیخته و سمفونی دل پذیری را به وجود آورده است. قرار گرفتن کوه، رودخانه، آبشار و فضایی جنگلی مجموعه زیبایی را به وجود آورده که موجب شده کوهنوردان بسیاری از این مسیر برای صعود به کلکچال استفاده کنند. وجود پله‌ها و عبور از کفپوش‌های ناهموار سنگی که تداعی‌کننده جاده‌های جنگلی است، فضایی دلچسب و خاطره‌انگیز برای عبور و مرور به وجود آورده است.
این بوستان از امکانات گوناگونی چون آلاچیق، آبشار، کافه‌های گوناگون، آب‌نما، سرویس‌های بهداشتی، رستوران و فضایی برای نگهداری پرندگان برخوردار است. وجود تندیس‌های متعدد با طرح‌های مفهومی و انتزاعی در نقاط مختلف پارک، زیبایی و جذابیت فضا را دو چندان کرده است. گونه های مختلف گیاهان در این پارک وجود دارند که بر زیبایی آن می افزایند. این بوستان در هر فصلی زیبایی خاص خودش را دارد، اما پیشنهاد ما به شما این است که فرصت دیدن آن را در فصول پاییز و بهار از دست ندهید.